niedziela, 23 czerwca 2013

lakier do paznokci MAGIC

jakiś czas temu uczestniczyłam w spotkaniu portalu vinted.pl, na którym otrzymałam kilka produktów do przetestowania.
sponsorami tego spotkania była m.in. firma PGD Polska, która udostępniła nam produkty z kolekcji MAGIC. 

na pierwszy ogień z recenzją tychże kosmetyków pójdzie lakier do paznokci! akurat wielką fanką malowania paznokci to nie jestem, ponieważ: 
A) jestem niecierpliwa i nie mogę się doczekać aż wyschną 
B) przez punkt A zawsze zrobię coś za szybko albo niechcący i lakier zryty- trzeba malować od nowa 
C) właściwości mojej paznokciowej płytki są przedziwne i już tego samego dnia lakier odchodzi PŁATAMI- wystarczy, że "podważę" i już mogę zerwać lakier z całego paznokcia jak naklejkę.
przez to wszystko strasznie się denerwuję przy malowaniu i od razu zniechęcam. na szczęście płytka paznokci u stóp jest trochę bardziej przyswajająca lakiery, dlatego też przygotowałam recenzję w oparciu o pedicure.
w paczuszce od sponsora PGD Polska znalazłam pastelowo różowy lakier, który baaaardzo spodobał się jednej z dziewczyn. ona dostała kolor fuksjowy, który jak najbardziej mi również odpowiadał, więc się zamieniłyśmy.

lakier ma dość wodnistą konsystencję, ale osobiście wolę właśnie takie lakiery od gęstych, ze względu na wygodę i nie powstawanie "zgrubień". Lakier lekko się rozpływa na paznokciu tworząc gładką powierzchnię. dzięki temu również wystarczy jedno zamoczenie pędzelka na (duży) paznokieć. 
póki co, nic mi nie odprysło ani się nie zarysowało. wysechł dość szybko i o dziwo nie zrył się przy wkładaniu butów, co bardzo często mi się zdarza, gdy "wydaje mi się, że już paznokcie wyschły". 2 warstwy zdecydowanie są wystarczające.
 

pomalowałam również paznokcie u rąk - kolejnym dowodem na to, że lakier MAGIC zasługuje na uznanie jest łatwość aplikacji! na załączonym obrazku widać manicure wykonany w samochodzie podczas stania w korku!!  

podsumowując, na + : konsystencja, kolor, wydajność, opakowanie, czas schnięcia, łatwość aplikacji, cena (ok 6zł!). jak najbardziej polecam